pluszowe maskotki

Maskotki dla dziecka, jak wybrać?

Pluszowy zwierzak czy postać z bajki to świetny prezent dla dziecka. Taka zabawka staje się często nieodłącznym przyjacielem. W sklepach istnieje ogromny wybór maskotek o różnych wielkościach, kształtach czy kolorach. Jak wybierać pluszaki, żeby zawsze widzieć szeroki uśmiech malucha? Przeczytaj nasz krótki przewodnik!

Znajdź zabawkę z ulubionej bajki lub książki

Jeśli Twoje dziecko zaczytuje się w przygodach świnki Peppy, albo oglądać bajki świetnym pomysłem będzie ożywienie postaci poprzez pluszaka. Maskotki z Psiego Patrolu, maskotki z Królika Binga, czy Minionków mogą być cudowną niespodzianką dla dziecka. A może Twoja pociecha uwielbia grać w gry? Maskotka z Minecraft może przenieść znane cyfrowe pająki czy nietoperze do realnego świata i być motywatorem do zabaw również poza ekranem komputera.

Dobierz maskotkę odpowiednio do wieku dziecka

Należy wziąć pod uwagę również kwestie bezpieczeństwa. Nie każda maskotka nadaje się dla niemowlaka – nie może mieć dodatkowych akcesoriów i musi spełniać odpowiednie normy bezpieczeństwa. Trzeba też mieć na uwadze, że to co wzbudzi zachwyt i zainteresowanie u 4 latka, może być już nudne i nietrafione w przypadku 8 letnich chłopców i dziewczynek.

Pamiętaj o zainteresowaniach dziecka

Jeżeli Twoje dziecko jest zagorzałym miłośnikiem piesków albo fascynują go dinozaury warto wziąć to pod uwagę wybierając maskotkę. Być może uzbieranie małego stada pluszowych kotków będzie spełnieniem jego marzeń. Warto też rozejrzeć się za niestandardowymi prezentami. Mięciutka pluszowa torebka dla dziewczynki może być dla niej o wiele fajniejsza niż standardowy pluszowy miś.

A może zapytać dziecko co by chciało dostać w prezencie?

Takie pytanie nigdy nie jest złym pomysłem. Dziecko może określić swój ulubiony kolor. Można zapytać też jaki zwierzak jest najlepszy lub który bohater z bajek wzbudza największą fascynację. Czasami trzeba też sprawdzić aktualne ulubione zabawki malucha – możemy w ten sposób znaleźć wiele podpowiedzi. Niektóre dzieci bardzo szybko zmieniają preferencje, dlatego to co mogło wydawać się atrakcyjne miesiąc wcześniej, dzisiaj może być nieaktualne.

Im bardziej pluszowe tym lepiej 🙂

Jeśli nie możemy skorzystać z wyżej wymienionych sposobów wyboru maskotki pozostaje nam samodzielna ocena. W takich wypadkach warto wybierać pluszaka, który jest najbardziej puszysty, miękki, delikatny i miły w dotyku.

Pluszowe maskotki są wyjątkowe. Mięciutkie zabawki pobudzają wyobraźnię, wspomagają rozwój dziecka, a także dają poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124