Zabawki z drewna

Wady i zalety zabawek drewnianych

Drewniane zabawki cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dlatego oprócz popularnych plastikowych rzeczy mamy szeroki wybór zabawek wykonywanych z drewna. Z pewnością jest to lepsza opcja dla naszego środowiska. W obecnych czasach drewniane zabawki są poważną konkurencją dla tych mniej ekologicznych, wykonanych z plastiku. Zdecydowanie nie przypominają tych, którymi bawili się nasi dziadkowie. Dzisiejsze zabawki są bardziej kreatywne oraz przyciągają spojrzenia nie tylko najmłodszych ale także ich rodziców. Warto zainwestować większą ilość pieniędzy w naturalny surowiec zamiast wspierać produkcję plastiku.

Szeroki wybór zabawek z drewna.

Drewniane zabawki zdobywają sympatię nie tylko wśród najmłodszych ale także u starszych dzieci. Rodziców maluchów powinny zainteresować zabawki sensoryczne wykonane z drewna. Sprzyja to rozwojowi sensomotoryki oraz pobudza ciekawość. Materiał, z którego są wykonane jest całkowicie bezpieczny i trwały, dzięki czemu dziecko może je bez problemu gryźć bez obaw o połknięcie. Różne rodzaje zabawek edukacyjnych pozwalają na rozwijanie wielu przydatnych umiejętności. Dla najmłodszych polecane są drewniane puzzle, cyfry czy litery. Jest to świetny pomysł nie tylko na dobrą zabawę ale również na naukę wymowy pierwszych słów. Dla nieco już starszych dzieci produkowane są drewniane rowerki biegowe czy hulajnogi. Ich największą zaletą jest lekkość a przy tym wysoka stabilność. Wiele modeli pozostawionych jest w naturalnym kolorze drewna, tym samym podkreślając ich ekologiczny charakter. Drewniane jeździki czy pchacze to idealne zabawki do domu jak i na zewnątrz. Wspierają naukę utrzymywania równowagi oraz koordynacji ruchowej. Lekka konstrukcja powoduje, że nawet najmłodsi nie mają problemu z prowadzeniem pojazdu. W odróżnieniu od plastikowych modeli mają gładkie krawędzie, dzięki czemu dziecku nie stanie się krzywda. Przedmiotami, które od lat nie wychodzą z mody są zabawki na biegunach. Na rynku powstaje wiele modeli, choć najbardziej popularnym jest koń na biegunach. Pomagają utrzymać dziecku równowagę oraz prawidłową postawę ciała. Zabawki wykonane z drewna posiadają specjalne atesty oraz certyfikaty, które są potwierdzeniem bezpieczeństwa.

Główne zalety drewnianych zabawek.

Ważnym aspektem podczas kupowania zabawek z drewna jest wpływ naszych wyborów na środowisko. Materiał służący do ich wykonania jest surowcem naturalnym więc nie potrzebuje wielu lat na to by ulec rozkładowi. Jest to duży krok jeśli chodzi o dbanie o naturę. Oprócz tego nie narażamy dziecka na szkodliwe substancje powstające w procesie produkcji plastikowych zabawek. Bez wątpienia zaletą jest również wysoka wytrzymałość. Zabawki z drewna nie niszczą się szybko wraz z upływem czasu, nie kruszą się oraz nie łamią. Jest to więc opłacalna inwestycja na długie lata. Podczas wymieniania zalet nie można zapomnieć o łatwości czyszczenia tych przedmiotów. Przeważnie ich kształt nie jest zbyt skomplikowany a co za tym idzie nie ma wielu zakamarków zbierających brud i zarazki. Drewniane zabawki często są malowane farbami wysokiej jakości, które nie zmywają się podczas przecierania wilgotną szmatką.

Czy zabawki z drewna mają jakieś wady?

Oczywiście główną wadą może okazać się ich cena. Są zdecydowanie droższe od tych popularnych tworzonych z plastiku (choć nie zawsze!). Często są wykonywane oraz zdobione ręcznie a co za tym idzie proces ich wyprodukowania jest znacznie dłuższy. Nie da się również ukryć, że drewniane zabawki są dużo mniej kolorowe czy świecące niż te wykonane z plastiku. Jednak biorąc pod uwagę wszystkie ich zalety jest to o wiele lepszy wybór.

Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124