dmuchany zamek

Dmuchańce na ogródek dla dzieci

Dzieci uwielbiają wesołe miasteczka. Nic dziwnego – mają tam dostęp do wszelkiego rodzaju atrakcji i słodyczy. To istny raj na Ziemi dla najmłodszych! Dlatego dzieci i rodziców z pewnością ucieszy fakt, że część z tych atrakcji można posiadać we własnym  ogródku, a nawet na większym balkonie. Co to takiego?

Dmuchańce

Dmuchańce, to wszelkiego rodzaju dmuchane konstrukcje, jak np. popularne zamki, czy zjeżdżalnie. Są bezpieczne nawet dla dzieci, które dopiero uczą się chodzić. Dmuchana konstrukcja jest bowiem pozbawiona jakichkolwiek ostrych krawędzi, a sam upadek na podłoże także zostanie zamortyzowany. Na rynku dostępne są dmuchańce w różnych kształtach i kolorach. Są wykonane z nietoksycznych i atestowanych materiałów. Do tego są przystosowane do eksploatacji przez dzieci, dlatego konstrukcja jest solidna i elastyczna. Dzięki temu nie pęknie pod wpływem  skakania czy biegania po niej. Dmuchańce łatwo utrzymać w czystości – wystarczy wilgotną szmatka, a w przypadku mocniejszych zabrudzeń, można skorzystać z płynu do mycia naczyń.

Dmuchane zabawki na każdą okazję! 

Dmuchańce można wykorzystać podczas przyjęcia w ogrodzie, czy na tarasie. Dorośli uczestnicy będą mogli spokojnie delektować się posiłkiem i zrelaksować w gronie znajomych. Dzieci zamiast narzekać i marudzić, że się nudzą, będą zachwycone bajkową konstrukcją, zapraszającą do zabawy.

Dmuchane konstrukcje to także świetny sposób na zachęcenie dzieci do zabawy na świeżym powietrzu. Zamiast dawać dziecku tablet, czy smartfon, warto pomyśleć o dmuchańcu jako alternatywie na spędzenie wolnego czasu. Szczególnie teraz w dobie pandemii, jest to idealne rozwiązanie dla młodszych dzieci, które nie mają kontaktu z rówieśnikami w przedszkolu. Aktywna zabawa na świeżym powietrzu, to zdecydowanie lepsze rozwiązanie od oglądania telewizji czy grania w gry komputerowe.

Jakiego dmuchańca wybrać? 

Wybór zależy tak naprawdę od dwóch parametrów: ilości miejsca, jaką dysponujemy na postawienie tego typu konstrukcji oraz preferencji samego dziecka. Najczęściej dmuchańce mają formę zamku lub zjeżdżalni. Elementy te mogą być również połączone. Mając do dyspozycji ogródek lub taras, można pozwolić sobie na wersję z basenem, która sprawdzi się szczególnie w upalne letnie dni. Prawdziwą gratką dla dzieci z pewnością okaże się sporych rozmiarów basen połączony ze zjeżdżalnią oraz mini ścianką wspinaczkową. Tu warto jednak zwrócić uwagę, jak zasilane są dodatkowe elementy takie, jak np. armatki wodne, czy kurtyny. Kupując dmuchańca z basenem na taras lub balkon, najlepiej wybrać prostszą formę konstrukcji, jeżeli nie posiadamy tam źródła wody.

Dostępne są również trampoliny oraz ringi bokserskie. Fani klasycznych domków także znajdą pośród dmuchanych konstrukcji coś dla siebie. Wyższe elementy dmuchańców są zabezpieczone specjalnymi siatkami, dzięki czemu nawet najmłodsze dzieci nie spadną z nich i nie zrobią sobie krzywdy. Z większych konstrukcji może korzystać kilkoro dzieci równocześnie.

Ośmiornica water party

Idealną zabawę zapewniają też świetnie przemyślane i niedrogie rozwiązania. Ich reprezentantem może być właśnie ośmiorniczka, którą możemy podłączyć do źródła wody. Nie jest to co prawda typowy dmuchaniec, ale woda wylatująca z macek w różnych kierunkach to pewna rozrywka dla dzieci na wiele godzin. Czasami do zabawy podłączają się również czworonodzy domownicy i w ten sposób zapewniamy pełnię szczęścia na świeżym powietrzu :).

Przechowywanie

Dmuchańce są łatwe w obsłudze i transporcie oraz przechowywaniu. Po spuszczeniu powietrza i ewentualnym osuszeniu oraz wyczyszczeniu, wystarczy poskładać konstrukcję zgodnie z załączoną do zestawu instrukcją. W zestawach zazwyczaj znajdziemy także kotwy mocujące oraz łatki, dzięki którym szybko naprawimy drobne uszkodzenia. Złożonego dmuchańca można przechowywać w komórce lokatorskiej, garażu, piwnicy czy mieszkaniu, np. w garderobie. Konstrukcja rozkłada się w ciągu kilku minut.

Dmuchańce, to idealna propozycja dla starszych i młodszych dzieci. Są świetnym urozmaiceniem przyjęć ogrodowych, a także atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Tego typu dmuchana konstrukcja z pewnością nie znudzi się dziecku po pierwszym użyciu!

Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124